top of page

DOĞANBERK DEMİR

Özgeçmiş

Gaia&Gino Tarihi

 

 

GAIA&GINO, çocukluğundan beri tasarıma tutkusu olan kurucusu Gaye Çevikel'in (AKA Gaia) buluşudur. Memleketi Gaziantep'teki zanaatkarlarla ilgili anıları, onu dünyanın dört bir yanındaki zanaatkar ve zanaatkarlarla çalışmaya yöneltmiştir.

Gaia, GAIA&GINO koleksiyonlarını ortaya çıkarmak için stratejik zihnini tasarımcının yetenekleriyle birleştirir. Şirket, takma adı ve rahmetli köpeği Gino'nun adını almıştır. Şiirsel, ilginç ve hikaye anlatımlı ürünleriyle öne çıkan GAIA&GINO, uluslararası tasarım sahnesinin en yaratıcı tasarım ürünleri markalarından biri olarak ün kazanmıştır. GAIA&GINO, kuruluşundan bu yana, dünyanın önde gelen tasarımcılarının birçoğuyla el sanatlarını çağdaş tasarım anlayışıyla birleştirmelerini isteyerek işbirliği yapmıştır. GAIA&GINO'nun endüstriyel tasarım süreci aracılığıyla zanaat odaklı uygulamaya olan bağlılığı, tasarım dünyasının en iyileriyle başarılı ortaklıklarla sonuçlanmıştır.

 

3rd Culture Tarihi

 

3RD CULTURE tasarım ve fotoğrafı bir dekorasyon markası altında toplama ve özgün bir görsel kimlik yaratmak istediği ile 2015 yılında tasarımcı Zeynep Lale Rende ve fotoğrafçı Emre Rende tarafından Istanbul'da kuruldu. Marka "Inspired by the World, Created in Istanbul" rehberi kapsamında benzersiz mobilya, fotoğraf, hediyelik ve kişisel aksesuar koleksiyonu sunmaktadır.

 

3RD CULTURE markası, dünya kültürlerinin çeşitliliğini vurgulamak ve kutlamak için yaratılmıştır. Koleksiyonlarını, bizzat karşılaştıkları ve kaydettikleri desenler, renkler, motifler, kumaşlar, yüzler ve sokak manzaralarından yararlanarak oluşturmaktadırlar. Tüm ürünleri, İstanbul'da yaratılan, tasarlanan ve konsept mağazalarının da bulunduğu İstanbul'un tarihi Beyoğlu semtinde yerel zanaatkarlar ve ustalar tarafından üretilen 3rd Culture markasına özgüdür.

Formunu zambaktan alan Arum kablosuz lambanın, yüksek kaliteli cam boncuk işlemesi deniz dünyasının harika yaratıklarını çağrışım yapar. Arum yerel kadın zanaatkarlar tarafından bu koleksiyon için özel olarak yaratılmış benzersiz bir örgü tekniği ile hasırdan dokunmuştur. Kablosuz kullanımı ile, havuz alanlarını ve açık hava mekanlarını aydınlatmak için tasarlanmıştır.

Sarra kablosuz masa lambası, ekosistemimizdeki en orijinal bitkilerden biri olan sürahi bitkisinden ilham alır. Hasır gövdesi bu ürün için yaratılmış benzersiz bir dokuma ile yapılmıştır ve deniz dünyasının harika dokularını ve renklerini yansıtan el yapımı tığ işi bir çerçeve ile süslenmiştir. Sarra, herhangi bir masa üstüne veya salona uygundur.

Fungi kablosuz masa lambası, geleneksel sepetin yenilikçi bir şekilde bükülmesiyle etkileyici formuna ulaşmıştır. Kompakt boyutu ve tasarımı ile Fungi, salon ve yemek ortamlarına mükemmel uyum sağlayacaktır.

Arum Eser Açıklaması

Sarra Eser Açıklaması

Fungi Eser Açıklaması

About

Gaia&Gino History

 


GAIA&GINO is the brainchild of its founder, Gaye Cevikel (AKA Gaia) who had a fascination for design since her childhood. Her memories of the craftspeople in her hometown Gaziantep, has led her to work with the artisans and craftspeople across the world.

Gaia combines her strategic mind with the talents of the designer to bring out the outstanding GAIA&GINO collections. The company is named after her nickname and her late dog, Gino. Having distinguished itself with poetic, quirky and storytelling products, GAIA&GINO earned a reputation as one of the international design scene’s most inventive design products brand. Since its inception, GAIA&GINO has collaborated with many of the world’s foremost designers by asking them to melt handcrafts with contemporary design sensibility. GAIA&GINO’s commitment to craft-led practice through industrial design process, has resulted in successful partnerships with the best minds in the design world.

3rd Culture History

 

3rd Culture is an Istanbul-based decoration brand and concept store by product designer Zeynep Lale Rende and photographer Emre Rende. They offer a collection of unique furniture, photography, gifts and personal accessories under the brand’s "Inspired by the World, Created in Istanbul" guideline.

 

The 3rd Culture brand was created to highlight and celebrate the diversity of world cultures.

They devise their collections using patterns, colors, motifs, fabrics, faces and street scapes they have personally encountered and recorded. All their products are unique to the 3rd Culture brand, created and designed in Istanbul and produced by local artisans and craftsmen in Istanbul's historic Beyoglu neighborhood, where their concept store is also located.

bottom of page