top of page
MELİKE BAYIRLI SARAÇ .jpg

ZOOM TPU
MELİKE BAYIRLI

Özgeçmiş

Melike Bayırlı, 1995 yılında doğdu. 2017 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünden birincilik ile mezun olmasının ardından, Zoom/TPU’da proje ekibine katıldı. Bir süre proje ekibinde yer aldı. 2018 yılından bu yana tasarım ekibinde görev almaktadır.

Eser Açıklaması

İşveren talebi doğrultusunda, günümüzün yenilikçi, teknolojik yaklaşımları, hasta memnuniyetini esas alacak şekilde, aydınlık seviyelerinden başlayıp hasta odaları vb. tüm mekanları aynı tasarımsal mimari öğelerle biraraya getirilmesi sağlandı. Proje kapsamında doktor, hasta, çalışanlar ve mekânın teknolojiyi kapsayıcı bir sadelikle bütünlük kazanması sağlanması, endüstriyel üretim tekniklerini zorlamak ve geliştirmek, yenilikçi, sürdürülebilir materyallerin denenmesi, planlama ve fonksiyon şeması anlamında doktor, hemşire, hasta bakıcı, hasta ve hasta yakını olmak üzere mekânsal kullanım yönünü fonksiyonel ve davetkar bir his bırakacak şekilde geliştirmek amaçlandı. Girişten itibaren hastayı kavrayan, içinde bulunduğu endişeden uzaklaştırıcı bir yapıdan daha çok, iyileştirici, yatıştırıcı, güven veren, konforlu ve detaylı olarak her mekâna yayılan, yeni olmaktan çok daha fazlasını vadeden bir yapı bütünlüğü oluşturulması planlandı.

Resume

Melike Bayırlı was born in 1995. After graduating from Interior Architecture Department of Yeni Yüzyıl University in 2017 with first degree, she joined the project team at Zoom/TPU. Currently, she is working in the design team that she has been transferred in 2018.

bottom of page