top of page
IŞIL BUDAK_edited.jpg

ZOOM TPU
IŞIL BUDAK

Özgeçmiş

Işıl Budak, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2007 yılında ZOOM/TPU’da çalışma hayatına başladı. Çalışmalarını Tasarım Ekibi’nde sürdürmektedir.

Eser Açıklaması

İşveren talebi doğrultusunda, günümüzün yenilikçi, teknolojik yaklaşımları, hasta memnuniyetini esas alacak şekilde, aydınlık seviyelerinden başlayıp hasta odaları vb. tüm mekanları aynı tasarımsal mimari öğelerle biraraya getirilmesi sağlandı. Proje kapsamında doktor, hasta, çalışanlar ve mekânın teknolojiyi kapsayıcı bir sadelikle bütünlük kazanması sağlanması, endüstriyel üretim tekniklerini zorlamak ve geliştirmek, yenilikçi, sürdürülebilir materyallerin denenmesi, planlama ve fonksiyon şeması anlamında doktor, hemşire, hasta bakıcı, hasta ve hasta yakını olmak üzere mekânsal kullanım yönünü fonksiyonel ve davetkar bir his bırakacak şekilde geliştirmek amaçlandı. Girişten itibaren hastayı kavrayan, içinde bulunduğu endişeden uzaklaştırıcı bir yapıdan daha çok, iyileştirici, yatıştırıcı, güven veren, konforlu ve detaylı olarak her mekâna yayılan, yeni olmaktan çok daha fazlasını vadeden bir yapı bütünlüğü oluşturulması planlandı.

About

Işıl Budak received her bachelor’s degree on Architecture from Yıldız Technical University Department of Architecture in 2007. She joined Zoom/TPU in 2013. She is currently working on numerous projects as a part of the design team.

bottom of page