top of page
EGE ÖZESEN_edited.jpg

ZOOM TPU
EGE ÖZESEN

Özgeçmiş

Ege Özesen, FMV Işık Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden 2018 yılında mezun oldu. İç Mimarlar Odası tarafından düzenlenen im2019 yarışmasında 4.sınıf projeleri kapsamında 2.lik ödülü kazandı. Mezuniyetinin ardından Zoom/TPU çalışma hayatına staj yaparak başladı staj süresinin ardından proje ekibine dahil oldu.

Eser Açıklaması

İşveren talebi doğrultusunda, günümüzün yenilikçi, teknolojik yaklaşımları, hasta memnuniyetini esas alacak şekilde, aydınlık seviyelerinden başlayıp hasta odaları vb. tüm mekanları aynı tasarımsal mimari öğelerle biraraya getirilmesi sağlandı. Proje kapsamında doktor, hasta, çalışanlar ve mekânın teknolojiyi kapsayıcı bir sadelikle bütünlük kazanması sağlanması, endüstriyel üretim tekniklerini zorlamak ve geliştirmek, yenilikçi, sürdürülebilir materyallerin denenmesi, planlama ve fonksiyon şeması anlamında doktor, hemşire, hasta bakıcı, hasta ve hasta yakını olmak üzere mekânsal kullanım yönünü fonksiyonel ve davetkar bir his bırakacak şekilde geliştirmek amaçlandı. Girişten itibaren hastayı kavrayan, içinde bulunduğu endişeden uzaklaştırıcı bir yapıdan daha çok, iyileştirici, yatıştırıcı, güven veren, konforlu ve detaylı olarak her mekâna yayılan, yeni olmaktan çok daha fazlasını vadeden bir yapı bütünlüğü oluşturulması planlandı.

About

Ege Özesen graduated from Department of Interior Architecture & Environmental Design at FMV Isik University in 2018. He won the 2nd prize within the scope of 4th-grade projects in im2019 competition organized by the Chamber of Interior Architects. After his graduation, he started his career at the Zoom/TPU as an intern, after the internship period he joined the project team.

bottom of page