top of page
CEREN ÇELİKEL KUZU_edited_edited.jpg

ZOOM TPU
CEREN ÇELİKEL

Özgeçmiş

Ceren Çelikel Kuzu, 1986 yılında Mersin’de doğdu. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünde başladığı eğitimini, %100 başarı bursu ile Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde tamamladı. 2013 yılında Zoom/TPU proje ekibine katılan Ceren Çelikel Kuzu, çalışmalarına İzmir’de, İzmir ve Ege Bölgesi ağırlıklı olmak üzere çeşitli illerdeki projelerden sorumlu Proje Lideri olarak devam etmektedir.

Eser Açıklaması

İşveren talebi doğrultusunda, günümüzün yenilikçi, teknolojik yaklaşımları, hasta memnuniyetini esas alacak şekilde, aydınlık seviyelerinden başlayıp hasta odaları vb. tüm mekanları aynı tasarımsal mimari öğelerle biraraya getirilmesi sağlandı. Proje kapsamında doktor, hasta, çalışanlar ve mekânın teknolojiyi kapsayıcı bir sadelikle bütünlük kazanması sağlanması, endüstriyel üretim tekniklerini zorlamak ve geliştirmek, yenilikçi, sürdürülebilir materyallerin denenmesi, planlama ve fonksiyon şeması anlamında doktor, hemşire, hasta bakıcı, hasta ve hasta yakını olmak üzere mekânsal kullanım yönünü fonksiyonel ve davetkar bir his bırakacak şekilde geliştirmek amaçlandı. Girişten itibaren hastayı kavrayan, içinde bulunduğu endişeden uzaklaştırıcı bir yapıdan daha çok, iyileştirici, yatıştırıcı, güven veren, konforlu ve detaylı olarak her mekâna yayılan, yeni olmaktan çok daha fazlasını vadeden bir yapı bütünlüğü oluşturulması planlandı.

About

Ceren Çelikel Kuzu was born in 1986, in Mersin. She started her education at the Department of Philosophy at Istanbul University in 2005 and completed at Bahçeşehir University, Department of Interior Architecture and Environmental Design, with 100% success scholarship. Ceren, who joined Zoom/TPU project team in 2013, has been continuing her work as Project Coordinator responsible for coordination of all projects.

bottom of page