top of page
BEGÜM ÖNCÜL.JPG

ZOOM TPU
BEGÜM ÖNCÜL

Özgeçmiş

Begüm Öncül, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. Aynı sene Zoom/TPU proje ekibine katıldı. Çalışmalarına Proje Lideri olarak devam etmektedir.

İşveren talebi doğrultusunda, günümüzün yenilikçi, teknolojik yaklaşımları, hasta memnuniyetini esas alacak şekilde, aydınlık seviyelerinden başlayıp hasta odaları vb. tüm mekanları aynı tasarımsal mimari öğelerle bir
araya getirilmesi sağlandı. Proje kapsamında doktor, hasta, çalışanlar ve mekânın teknolojiyi kapsayıcı bir sadelikle bütünlük kazanması sağlanması, endüstriyel üretim tekniklerini zorlamak ve geliştirmek, yenilikçi, sürdürülebilir materyallerin denenmesi, planlama ve fonksiyon şeması anlamında doktor, hemşire, hasta bakıcı, hasta ve hasta yakını olmak üzere mekânsal kullanım yönünü fonksiyonel ve davetkar bir his bırakacak şekilde geliştirmek amaçlandı. Girişten itibaren hastayı kavrayan, içinde bulunduğu endişeden uzaklaştırıcı bir yapıdan daha çok, iyileştirici, yatıştırıcı, güven veren, konforlu ve detaylı olarak her mekâna yayılan, yeni olmaktan çok daha fazlasını vadeden bir yapı bütünlüğü oluşturulması planlandı.

Eser Açıklaması

About

Begüm Öncül, graduated from Anadolu University Faculty of Fine Arts Department of Interior Architecture in 2013. She joined the Zoom/TPU project team in the same year. She continues her work as a project coordinator.

bottom of page