top of page
Cara Davide - CREDITS DAVIDE DI TRIA_edited.jpg

UNIQKA
CARA / DAVIDE

Özgeçmiş

Milano merkezli tasarım stüdyosu CARA \ DAVIDE iki tasarımcıdan oluşuyor: Cara Judd (Güney Afrika) ve Davide Gramatica (İtalya). IED Milano ürün tasarımı bölümünden mezun olan Cara ve Davide, tasarım kariyerlerinin başında yerel zanaatkarlardan, endüstriyel üreticilere kadar birçok farklı alanda çalışarak deneyim kazandılar. 2016 yılında kendi tasarım stüdyolarını kuran ikili, ürün tasarımı, sergi kürasyonu ve kreatif danışmanlık alanlarında çalışıyorlar. Çeşitli markalar için yaptıkları tasarımların yanı sıra, İtalya ve Güney Afrika'dan çeşitli zanaatkarlar ile birlikte ürettikleri işler, tasarım galerinin özel
koleksiyonlarında yer alıyor.

Rotonda, derinin niteliğini ve yapısallığını vurgulayan bir masaüstü objesi. Kıvrımlarıyla başrolde olan deri, hareketli yapısı, katlanma özelliği ve uyum sağlamasıyla ürünün formuna imzasını atıyor. Derinin çok yönlülüğü ürüne yumuşaklık ve incelik katarken, aynı zamanda kuvvetli ve dirençli bir yapı kazandırıyor. Naturel haliyle kullanılan deri, incelikli ve hassas bir dokunuş ile heykelsi formunu yakalıyor. Deri üzerinde uygulanan minimal dokunuş ile oluşan form, malzemenin eşsiz karakterinin altını çiziyor. Bakır malzemeden yapılan saklama haznesi, heykelsi forma sahip deriyi taşıyan bir kaideye dönüşüyor. Deri, bakır üzerindeki bir kapak olarak ürünün kutu olarak kullanımını sağlarken, aynı zamanda bir saklayıcı vazifesi görerek nesnelerin üzerinde yer almasına olanak tanıyor. Deri ve bakırın iki farklı renk seçeneğine sahip olan Rotonda, üç farklı ebatta sunuluyor.

Rotonda Eser Açıklaması

About

CARA \ DAVIDE, design studio based in Milan, is a collaboration between Cara Judd (South Africa) and Davide Gramatica (Italy). They work in the fields of product design, event curation and offer creative consultancy to companies and private clients. Interested in experimenting with materials, techniques and processes related to different territories, they also produce a series of limited editions working together with artisans in Italy and South Africa. Graduating in product design from IED Milan, Cara and Davide started their professional careers in diverse areas ranging from apprenticing with artisans to working with industrial companies before merging their experience in 2016. Cara and Davide both lecture in the Product Design Department at IED Milan.

bottom of page