top of page
MelikeAltinisikPortre_©NAARO_edited_edited.jpg

MELİKE ALTINIŞIK

Özgeçmiş

Melike Altınışık Architects- MAA kurucusu Melike Altınışık mimar, tasarımcı ve akademisyen olarak, MAA Istanbul ve Seul ofislerinde masterplan, yüksek yapı ve kültürel yapı tasarımlarından iç mekanlara, enstalasyon ve ürün tasarımına ölçekler arası geniş bir yelpazede yenilikçi ve vizyoner projeler geliştirme odaklı çalışmalar yürütmektedir. Ulusal, uluslararası ve davetli mimari proje yarışmalarında, sergilerde ve yayınlarda yer alan Melike Altınışık Europe 40 under 40, FEIDAD, Swiss Art Tasarım ödülü ve BAKSI Mimari Destek Ödülü gibi prestijli ödüllere layık görüldü. Profesyonel platformdaki çalışmaları arasında bir uçta Istanbul'da fütūristik tasarımı ile 369m yükselen Istanbul TV-Radyo Kulesi ile Seul'da dünyanın ilk öncü Robot ve Yapay Zeka Müzesi (Seul Robot and Al Museum – RAIM) gibi ileri teknoloji ve inovasyon içerikli projeleri yer almaktadır.

Mellifluous’ beton-mum, farklı malzemeler arasındaki sınırları bulanıklaştırırken, insanların duygularını zamanla geleceğe taşımak için bir tasarım tezahürünü temsil eder. Her biri benzersiz olan parçaların ahenkli sürekliliğini, akıcı düşlerin anlarını yaratan sanatla kendi varoluşunu tanımlar. 'Mellifluous', dijital tasarım ve üretim teknolojilerini el yapımı endüstriyel kalıplarla bütünleştirir. Her parçası eşsiz ve el yapımıdır.

Mimmel Fular Serisi ‘Moonlight Me’ Melike Altınışık’ın fütüristik hayal dünyasını ve mimari tasarım fikirlerini, çizgilerin ve renklerin harmonik dansı ile yansıtan bir arayüzdür.

Mellifluous Eser Açıklaması

Mimmel Fular Eser Açıklaması

About

Founder of Melike Altınışık Architects-MAA Melike Altınışık as an award winning architect, designer and educator, is dedicated to develop an innovative and visionary projects towards architecture, urbanism and design. She leads her international architecture practice Melike Altınışık Architects- MAA with offices based in Istanbul, Turkey and in Seoul, South Korea. Her training allows her to lead projects of varying scales from masterplans, high-rise buildings, and cultural centres to bespoke interiors, installations and product designs, from initial concept to execution. Her work has been commended with a number of awards including Europe 40 under 40, FEIDAD Design Award, Swiss Art Award, BAKSI 'Architecture Contribution Award' 2021. MAA's work includes prize winning projects with advanced technology and innovation such as futuristic 369m supertall the Istanbul TV-Radio Tower in Istanbul, Turkey, and the world's first pioneering Robot and Al Museum (RAIM) in Seoul, South Korea.     

bottom of page