top of page
WhatsApp Image 2022-08-15 at 20.52.17 (2).jpeg

UMUT ERKİN GÜNGÖR

Özgeçmiş

Lisans eğitimini 2018 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından serbest endüstriyel ürün ve deneyim tasarımcısı olarak çalışmaktadır.

İsmini, “kavuşma, ulaşma, iletişim” anlamına gelen “muvasâla”dan alan MUVA, kent ve kentli arasında güçlü bir bağ ve iletişim kurmayı amaçlayan bir kent mobilyaları serisidir. Muva serisinin temel malzemelerinden biri olan beton, palimpest bir kent olan İstanbul’un tarihsel, kültürel, zamansal ve mekânsal katmanlarından referans alır ve İstanbul ile özdeşleşecek, kente özgü bir malzeme yaratılması amacı taşır. 4 farklı katmandan oluşan beton dokunun her bir katmanı farklı referanslar ve anlatımlar içerir. Alttan üste sırasıyla: Koyu gri-mavi: İstanbul Boğazı. Kadim zaman. İstanbul’u ilk kuran Megaralılar ve Antik Yunan Dönemi. Kiremit rengi: Ayasofya. Uzak geçmiş zaman. Roma ve Bizans Dönemi. Gri-mavi: Sultan Ahmet Camii. Yakın geçmiş zaman. Osmanlı İmparatorluğu Dönemi. Açık gri: Gökyüzü. Şimdi. Türkiye Cumhuriyeti Dönemi.

Eser Açıklaması

About

Completed undergraduate education at Mimar Sinan Fine Arts University, Department of Industrial Product Design, in 2018. After undergraduate education, works as a freelance industrial product and experience designer.

bottom of page