top of page
emreevrenos_edited.jpg

EMRE EVRENOS

Özgeçmiş

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç mimarlık bölümünü bitirdikten sonra, Milano Scuola Politecnica di Design’da iç mimari yüksek lisansı için İtalya’ya gitti. Bu dönemde Marco Piva Studio ile Venedik'teki bir otel projesi ile ilgili çalışma fırsatı buldu. Ülkeye döndükten sonra ,öncelikle çeşitli mimari ofislerde  sonra da serbest olarak iç mimari projeler yaptı .  Fakat zamanla  asıl tutkusu olan mobilya tasarımına ağırlık vermeye karar verdi. Moskova'da özel bir projede, proje müdürü olarak geçirdiği bir buçuk yıl hariç, 2005 yılından beri profesyonelce mobilya tasarımı yapmaktadır. 2013 yılında ortağı Nazar Şigaher ile birlikte “DaedalusFurniture” markasını kurdu. Kişisel tasarım kariyerini de paralael olarak sürdüren Evrenos  çeşitli yerli ve yabancı firmalarla, tasarım danışmanlığı ve ürün tasarımı konularında çalışmalar yürütmektedir.  2014 'de   Kadir Has Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde  başladığı yarı zamanlı öğretim üyeliği görevini  2017 den beri Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve tasarım Fakültesi'nde ve eş zamanlı olarak Mef Üniversitesinde Mimarlık ve Tasarım Bölümü'nde  sürdürmektedir.

Asimetrik yapısı sayesinde hertürlü kullanım yüzeyine yanaşabilen modern bir yan sehpa. Pan’ın transparan cam yüzeyleri, ışıkla birlikte, bulunduğu yerde değişik gölge ve yansımalar yaratmaktadır.

Eser Açıklaması

About

After completing his B.A. Studies at Hacettepe University in the Faculty of Fine Arts,Department of Interior Design in 1999, he went to Milan to SPD to get his master’s degree. During his master’s education ,he had the opportunity to work with successful names in their professions such as Architect Marco Piva.

After returning home,he took part in several projects with a number of interior design firms, but eventually he went back his real passion ,furniture design. Since 2005, with the exception of a year and a half in Moscow where he was the project manager of a large scale project,he has been involved in professiona furniture design.

On April 2013 he decide to start his own design brand “daedalus” with his business partner Nazar Şigaher. Besides contemporary furniture design and manufacturing, he is busy with interior design projects and design consultancy as his solo career.

On September 2014 ,he added a new path to his professional life and he started to teach as the  part time lecturer at  KHas University , Interior design department of Architectural Faculty . He is still giving lectures on Interior design studio project and Advanced furniture design in BAU university ,faculty of Design and Architecture and Mef University.

bottom of page